MLS Football Jersey

Útočník Leicesteru City Tom Cannon byl poprvé povolán do seniorského týmu Irské republiky na přátelské zápasy proti Maďarsku a Portugalsku, které se uskuteční příští měsíc.

Jednadvacetiletý hráč, který má na svém kontě jednu reprezentační nominaci do 21 let, vstřelil v letošní sezóně Championship dva góly, když si Lišky zajistily návrat do Premier League.

Dočasný šéf Irské republiky John O’Shea musel doplnit několik útočných pozic, když Evan Ferguson z Brightonu byl vyloučen kvůli zranění kotníku a Chiedozie Ogbene z Lutonu chyběl v zápasech z rodinných důvodů.

O’Shea také povolal středního obránce Celtiku Liama Scalese a nizozemského útočníka Troye Parrotta poté, co nebyli k dispozici pro březnové přátelské zápasy s Belgií a Švýcarskem, a vrací se také levý obránce Stoke City Enda Stevens.

Při absenci Gavina Bazunu ze Southamptonu kvůli zranění se v týmu objeví Max O’Leary z Bristolu City a David Harrington z Fleetwoodu Town, kteří doplní další brankáře Caoimhina Kellehera a Marka Traverse.

Obránce Levné dětské fotbalové dresy Norwich City Shane Duffy byl zařazen do sestavy, přestože čelí obvinění z řízení pod vlivem alkoholu, které vyplynulo z jeho zatčení po nehodě dvou aut v Hethersettu nedaleko Norwiche na začátku tohoto měsíce.

Střední obránce Brentfordu Nathan Collins bude chybět kvůli zranění kolena, Festy Ebosele je po dlouhé sezóně v Udinese omluven a záložník Alan Browne, který s požehnáním O’Shea zvažuje odchod z Prestonu i přes nabídku nové smlouvy.

O’Shea řekl Cannonovi, aby rozhodnutí neuspěchával.
O’Shea řekl, že chtěl Cannona získat pro březnové zápasy, ale nechtěl útočníka Leicesteru uspěchat.

Cannon poprvé povolán do Irské republiky

Pánske Futbalové Dresy

„Viděl jsem Toma v týmu do 21 let a vím o jeho talentu, jaký je to útočník,“ dodal dočasný manažer.

„Mluvil jsem s ním a také s jeho agentem a prostě jsem mu řekl ‚dej si na čas, a až budeš připravený, tak se mi ozvi‘.

„Když jsem s ním [znovu] mluvil, byl se svou rodinou a ti byli velmi šťastní a hrdí na to, že se zavazuje Irské republice.“

Cannon patří mezi členy týmu, kteří zakončili sezony ve svých klubech na vysoké úrovni: Scales a Adam Idah pomohli Fotbalové dresy Celtic získat ve Skotsku ligový a pohárový double a Will Smallbone přispěl k návratu Southamptonu do Premier League.

O’Shea se vysmál tvrzení svého bývalého spoluhráče z reprezentace Damiena Duffa, že ho Irská fotbalová asociace „pověsila na hřebík“, když souhlasil s tím, že opět zastoupí funkci dočasného šéfa v domácím utkání proti Maďarsku 4. června a v souboji s Portugalskem v Aveiru o sedm dní později, protože půlroční hledání stálého nástupce Stephena Kennyho pokračuje.

„Nemám pocit, že by tomu tak bylo, a Damien má na svůj názor více než právo,“ řekl bývalý středopolař Manchesteru United.

Prozatímní výkonný ředitel FAI David Courell na začátku tohoto měsíce uvedl, že se uvažuje o tom, že by O’Shea převzal funkci trvale, ale muž z Waterfordu řekl, že se plně soustředí na nadcházející dva zápasy.

„Zárukou, kterou jsem dostal, je, že budu mít na starosti zápasy v Maďarsku a Portugalsku.

„Doufám, že v těchto zápasech dosáhneme několika vítězství. V první řadě se soustředím na Maďarsko. Bude to těžká zkouška.“

O’Shea nicméně uznal, že „dobré výsledky vás vždy posílí pro cokoli“.

„Je to fotbal založený na výsledcích, takže doufejme, že tomu tak bude, ale počkejme si a uvidíme.“

Sestava Irské republiky

Brankáři: Václav Krejčí, Tomáš Krejčí, Tomáš Krejčí: Kelleher (Dámské fotbalové dresy Liverpool), Travers (Bournemouth), O’Leary (Bristol City), Harrington (Fleetwood Town)

Obránci: Coleman (Everton), Doherty (Wolves), Duffy (Norwich City), O’Shea (Burnley), O’Brien (Lyon), Omobamidele (Nottingham Forest), Scales (Celtic), Brady (Preston North End), Stevens (Stoke City).

Záložníci: Cullen (Burnley), Azaz (Middlesbrough), Knight (Bristol City), McGrath (Aberdeen), O’Dowda (Cardiff City), Smallbone (Southampton), Sykes (Bristol City), Johnston (West Bromwich Albion, zapůjčen ze Celticu)

Útočníci: (Blackburn Rovers), Idah (Celtic, zapůjčen z Norwich City), Parrott (Excelsior, zapůjčen z Tottenham Hotspur), Obafemi (Millwall, zapůjčen z Burnley), Cannon (Leicester City).

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

MLS Football Jersey